Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
03. 04. 2025.
Царински службеници су 31. марта 2025. године на граничном прелазу Вршка Чука, у сарадњи са полицијом, спречили кријумчарење велике количине акцизне и брендиране робе којом је био испуњен товарни део једног комбија.
Случај је откривен на излазу из земље, када је на ред за контролу пристигао путнички комби у коме није било путника, а чији је возач службеницима рекао да нема ништа да пријави јер носи само личне ствари.
Преглед је показао да је товарни део комбија пун торби, кеса и кутија, у којима се нашла најразличитија акцизна и брендирана роба: готово 20 кг кафе, 2.200 кесица и 166 кутија различитих лекова, 30 парфема, 30 флаша разних алкохолних пића, пет флаша маслиновог уља, као и више комада сатова, декоративног посуђа и козметике. Тек по откривању прекршаја, возач комбија је рекао да је само вршио услужни превоз пошиљака од Италије до Бугарске и да није имао увид у њихову садржину. Како је возач одговоран за робу коју превози, а која својим количинама указује на трговачки карактер, суд је у хитном поступку донео решење о трајном одузимању како непријављене робе, тако и комбија којим је поменута роба била транспортована.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Питајте нас