Користимо "колачиће" како би побољшаљи употребљивост интернет сајта. Уколико наставите коришћење интернет странице, Ви прихватате услове коришћења. Више информација
10. 02. 2022.
Заједничким радом царине и полиције на граничном прелазу Прешево, 9. фебруара 2022. спречен је покушај кријумчарења луксузног сата ''патек филип '' чија је вредност процењена на 115.000 евра, због чега је задржан и порше у коме је путник пристигао на прелаз. Овим се укупна вредност откривеног прекршаја попела на готово 30 милиона динара.
Овај несвакидашњи покушај кријумчарења откривен је када је у преподневним часовима на излаз граничног прелаза Прешево пристигао ''порше'' немачких регистарских ознака којим је управљао македонски држављанин.Он је путовао у друштву једног сапутника и обојица су на питање да ли имају нешто да пријаве за царинску контролу, одговорили одрично. Међутим, детаљан преглед за који су издвојени, демантовао је њихове тврдње.Наиме, и на левој и на десној руци возача пронађена су два ручна скупоцена сата, ''Patek Philippe - Nautilus Herren 5980/1R'' и ''Rolex GMT Master II 40mm'' за које путник није поседовао никакву пратећу документацију, иако је реч о роби велике вредности.Како је пропустио да робу пријави на уласку у Републику Србију, ручни сат марке ''патек филип'' чија је вредност процењена на износ од 115.000 евра привремено је задржан, а како вредност робе прелази једну трећину вредности превозног средства које се користило за превоз робе, привремено је одузет и аутомобил ''Porsche 911 Carrera 4S''. Након судског поступка који се водио по убрзаној процедури пошто се ради о страном држављанину, прекршајни суд у Прешеву је донео првостепену пресуду којом је изречена новчана казна од 150.000 динара и заштитна мера одузимања робе (ручног сата ''патек филип'' и превозног средства ''порше 911 карера'').Уколико ни после жалбеног поступка, одлука суда не буде преиначена, и сат и аутомобил заплењени у прекршају биће изложени јавној продаји у Царинарници Ниш.
Пријавите корупцију
Пријавите кршење прописа
Питајте нас